علتهای زیرش مو

Description:

1- فشار جسمی: هرگونه ضربه فیزیکی(جراحی, تصادف,بیماری شدید و حتی انفلونزا) میتواند باعث ریزش مو موقت شود. مو دارای یک چرخه عمر منظم است. مرحله رشد ,مرحله استراحت و مرحله ریزش. ریزش مو معمولا بعد از 3 تا 6 ماه پس از ضربه اتفاق می افتد.
2- بارداری: بارداری یکی از مصادیق فشار جسمی است که میتواند باعث ریزش مو شود.ریزش موی مرتبط به بارداری بیشتر پس از به دنیا آمدن طفل میشود تا هنگام بارداری.
3-ویتامین A بیش از حد: مصرف بیش از حد مکمل ها یا دواهای حاوی این ویتامین میتواند محرک ریزش مو باشد . این یک دلیل قابل بازگشت ریزش مو است . به محض دفع اضافه این ویتامین مو باید به رشد طبیعی بازگردد.
4- کمبود پروتئین:اگر در رژیم غذایی تان پروتئین کافی دریافت نکنید ممکن است بدن تان با متوقف کردن رشد مو کمبود پروتئین را جبران نماید. گفته میشود که این پس از دوتاسه هفته پس از کاهش دریافت پروتئین منابع بسیاری از پروتئین مانند ماهی , گوشت و تخم مرغ وجود دارد. اگر گوشت یا محصولات حیوانی مصرف نمی کنید. میتواند از انواع حبوبات استفاده نماید.
5- افزایش سن: دیدن ریزش مو یا کم پشت شدن مو در سنین 50 تا 60 سالگی زنان اصلا عجیب نیست.
6- فشارهای احساسی: فشارهای احساسی کمتر از فشار جسمی باعث ریزش مو میشود. اما ممکن است به عنوان مثال هنگام طلاق , پس از مرگ عزیزان یا هنگام نگهداری از والدین بیمار و سن دار پیش بیاید. با این وجود اکثرا فشار احساسی باعث ریزش مو نمیشود. بلکه مشکلی که دارد تشدید میکند.
7- کم خونی: تقریبا از هر 10 زن بین 20 تا 50 سال یک زن به دلیل کمبود آهن ( متداول ترین نوع کم خونی ) مبتلا به کم خونی است. که به سادگی یکی از دلایل ریزش مو است. برای حصول اطمینان از ابتلا به این نوع از کم خونی می بایست آزمایش خون انجام دهد. یک مکمل آهن ساده باید مشکل را برطرف نماید. علاوه بر ریزش مو دیگر علایم کم خونی عبارتند از خستگی , سردری , سرگیجی, رنگ پریدگی و سردی دست ها و پاها میباشد.


  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form