تبخال

Description:

تب خال یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد میشود. و موضع درگیر به صورت التهاب نمایان میشود. برای تبخال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز مینماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری به ناگهانی تظاهر مجدد تبخال از بین میرود. تبخال تولید کننده زخم هایی است که در درون و بیرون دهان ,ناحیه تناسلی و بخشهای مختلف پوستی به وجود میآید. نشانه آن پیدایش ضایعات ,احساس خارش و سوزش و به دنبال آن ایجاد التهاب که در نهایت پوسته ریزی پیدا میکند و ناپدید میشود. نحوه انتقال ویروس از طریق تماس پوستی است. عوامل مستعد کننده وقوع تبخال عبارت از ضعف , عفونت های ویروسی از آفتاب, قاعدگی و استرس هستند.
غذاهای مفید برای تبخال:
ماهی , گوشت مرغ, لبیات کم چرب , میوه های تازه, سبزی های تازه , کچالو, حبوبات, مرچ سرخ و سیر برای افراد مبتلا به تبخال مفید میباشد.
درمان تبخال:
بیماری تبخال بسیار واگیردار میباشد که برای پیشگیری از سرایت تبخال بهتراست دست ها را به طور منظم به خصوص پس از لمس تبخال با مواد شوینده به خوبی بشوید. از بوسیدن اطرافیان خودداری کنید وسایل شخصی مانند دستکش و دستمال و همچنین وسایل آرایش را در اختیار دیگران قرار ندهید. برای درمان تبخال باید آسانترین راه را انجام دهید.
1- عسل میتواند به سریع تر شدن روند درمان تبخال کمک کند . عسل یک عامل ضدویروسی است که در برابر ویروس تبخال مقاوم میباشد. برای درمان آن کافیست مقداری از عسل را روی محل زخم بمالید.
2- برای بهبود تبخال باید یخ را روز سه مرتبه روی تبخال قرار دهید.
3- یک عدد سیر را دو نصف کرده و سپس آن را مدت 10 دقیقه روی تبخال بگذارید. این کار را روز چندین مرتبه تکرار کنید سیر روند گسترش تبخال را به سرعت کاهش میدهد.
4- چای گیاهی یک راه حل موثر برای جلوگیری از هرنوع بیماری یبوست میباشد که چای های گیاهی مانند : چای لیمو, چای زنجبیل, چای دارچین بسیار موثر میباشد

  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form