آلرژی

Description:

آلرژی واکنش بیش از حد سیستم ایمنی بدن به مواد مختلفی است که بی ضرر هستند .مواد مثل گرده افشانی گیاهان, برخی داروها مو و پشم و پر حیوانات ,گردوغبارهوا, بعضی غذاها و نیش حیوانات.
آلرژی فصلی یکی از انواع شایع آلرژی است که برخی افراد را در فصل بهار و خزان دچار مشکل میکند. در پاسخ غیر طبیعی سیستم ایمنی بدن نسبت به عوامل خارجی که منجر به بیماری در یک عضو شود را آلرژی مینامیم.
حساسیت در فصل خزان:
افرادی که با مواد حساسیت زا علایمی همچون عطسه , آبریزش چشم و گرفتگی,عطسه های مکرر و آبریزش خود را نشان میدهد. سرفه های خشک مکرر, تنگی نفس از شایع ترین نشانه های آلرژی تلقی میشود.
پیشگیری از پائیززدگی:
با وجودیکه حساسیت بیماری حادی نیست و ابتلا به آن خیلی جای نگرانی ندارد اما همین بیماری هم میتواند تبدیل به موضوعی بسیار آزار دهنده شود که روال زندگی فرد را دچار اختلال کند.در نخست باید دوهفته قبل از آغاز فصل خزان اقدام کرد.
1- تا جای که امکان دارد از خانه خارج نشوید و به فضاهای باز طبیعی نروید به خصوص در موقع بارش باران . اگرهم از خانه بیرون رفتید به صورت تان ماسک بزنید.
2- نوشیدن مایعات عوارض حساسیت های تنفسی فصل را کاهش میدهد. نوشیدن مایعات فراوان میزان ترشحات تنفسی حساسیت را رقیق کرده و عامل حساسیت زا اثر کمتری بر بدن میگذارد.


  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form