اگزما

Description:

اگزما یا درماتیت به التهاب یا پندیدگی پوست گفته میشود که میتواند منجر به خارش , سرخی, تورم,پوسته ریزی و دیگر نشانه ها شود. خشکی پوست را باید بررسی کرد. اگزما اغلب باعث خشکی پوست میشود. پوست شما ممکن وقتی که آن را می خارانید پوسته پوسته شود. در موارد شدید پوست ممکن است به علت خشکی ترک بخورد.پوست ترک خورده عفونت میکند و چرکی میشود.اکثرا اگزما در روی دست, مچ,پا,قفسه سینه , پلک و گونه تشکیل میگردد. همچنین ممکن است روی قسمت هایی از بدن اتفاق بیفتد که بیشتر خم میشود. مثل قسمت داخلی آرنج یا زانو , در کودکان اگزما ممکن است روی صورت یا پوست سر اتفاق بیفتد.
علایم اگزما شامل:
خارش و سوزش پوست, سرخی, تورم, برجستگی, پوسته پوسته شدن پوست.
علت ایجاد اگزما:
تماس با مواد خشن و یا خارش زا همچون پشم.
آب و هوای و دمای بیش از حد گرم و یا بیش از حد سرد.
تماس با حیوانات , استفاده دخانیات,استرس.
مواد شیمایی موجود در صابون و یا مواد شوینده ,لوازم آرایشی مانند عطر.
درمان بیماری اگزما:
استفاده از لباس های نخی یکی از راه های درمان اگزما میباشد. برای کم کردن التهاب آن باید از خاراندن و مالاندن آن خودداری نمود. دوری از گرما و تعرق زیاد نیز در جلوگیری از ازدیاد آن موثر میباشد. روزانه 15 تا 20 دقیقه بدون هیچگونه کریم محافظتی در معرض نور خورشید قرار بگیرید و مطمئن باشید که این مدت کوتاه هیچ آسیبی به پوست شما نمیرساند.
تخم ,محصولات لبنی ,شیرینی باب را از لیست غذایی تان حذف کنید. نوشیدن چای سبز و چای سفید را به حد معمول در برنامه خو داشته باشید.

  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form