زخم معده

Description:

زخم معده که یک نوع بیماری دردناک در شکم است و یا یک نوع بیماری زخم های گوارشی است که بر روی معده و روده کوچک تاثیر میگذارد . زمانی رخ میدهد که لایه ضخیم مخاطی که مایعات گوارشی معده را حفاظت میکند کاهش می یابد. این به اسیدهای گوارشی اجازه میدهد تا بافت هایی را که در داخل معده قرار دارد زخم کند. زخم معده ممکن است به راحتی اتفاق بیافتد اما بدون در مان مناسب میتواند شدید شود.
به طور کلی ایجاد کننده زخم های گوارشی بسیار متعدد هستند. مصرف دواهای ضد التهاب , رژیم غذایی نامناسب و وعده های غذایی نامنظم عوامل عمده آن میباشد.
علایم زخم معده:
عموما در زخم معده از یک ساعت بعد از غذا خوردن غذا شروع میشود وتا ساعت ها ادامه پیدامیکند. همچنین شب ها شعله ور شده و میتواند فرد را از خواب بیدارکند. درد زخم معده در زمان خالی بودن معده بدتر میشود. رایج ترین علایم زخم معده درد سوزش که از جناغ سینه تا بالای ناف میتواند احساس شود. درد زخم معده به علت تماس اسید معده با منطقه آسیب پذیر ایجاد میشود. افزایش سوهاضمه از نشانه های دیگر زخم معده میباشد. در این موارد فرد پس از صرف غذا یا آروغ میزند و یاهم دچار سکسه میشود. زخم معده علامت دیگری دارد که به علت تغیر حجم مایعات فرد دچار حالت تهوع خفیف یا شدید میشود. سایر علایم و نشانه های معمول زخم معده :
1- درد خفیف در معده
2- کاهش وزن
3- احساس سیرشدن آسان
4-علایم شامل خستگی , تنگی نفس یا پوست رنگ پریده
5- نغخ
در صورت داشتن زخم معده نکات ذیل را باید مراعات کرد:
1- تعداد وعده های غذایی خود را افزایش و حجم هر وعده را کاهش دهید تا معده خالی نماند.
2- آهسته و با آرامش غذا بخورید و ان را بدون استرس و کامل بجوید.
3- مصرف چای , قهوه و نوشیدنی های گازدار را کاهش دهید.
4- سگرت و الکل استفاده ننماید.
5- توصیه شده است که مبتلایان به این بیماری از مصرف وعده غذایی حجیم قبل از خواب اجتناب کند.
6-مواد غذایی مفید برای زخم معده شامل: عسل , بادام, کیله و نعناع میباشد.
7- مواد غذایی مضر برای زخم معده عبارت از : شیر, قیماق, قهوه, انواع نوشابه , غذاهای پرچرب, غذاهایی تند, سبزیجات نفاخ آور مانند کلم, بادنجان رومی ,بادرنگ , شلغم , پیاز . میوه هایی نفاخ آور مانند: تربوز, گیلاس, زیتون و میوه های ترش مانند کینو.

  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form