چربی جگر

Description:

جگر دومین عضو بزرگ در بدن انسان است و مسول ردکردن تمام مواد غذایی و نوشیدنی مصرف شده است که این بدان معناست که جگر فاکتورهای مضر مواد غذایی را گرفته و آنها را به صورت بدون ضرر وارد سیستم های دیگر بدن میکند. جگر به طور طبیعی خود را توسط سلول های ترمیم و پاکسازی میکند. اما اگرفاکتور های منفی وارد شده باشند در این کار اختلال رخ میدهد.وجود چربی در جگر طبیعی است . اما اگر این میزان چربی بیش از 5 تا 10 درصد وزن کل جگر شود فرد به بیماری چربی جگر دچار شده است .مصرف غذاهای آماده و غذاهای چرب, عدم فعالیت فیزیکی و مصرف مواد نامناسب غذایی ممکن است به این بیماری دچار شود.
علایم چربی جگر:
چربی بسیار بالا در جگر ایجاد التهاب میکند. در صورت التهاب جگر علایم زیر را احتمال دارد تجربه کرد.بی اشتهایی , کاهش وزن,دردشکمی , ضعف فیزیکی و همچنان احساس خستگی.
رژیم غذایی برای افراد مبتلا به چربی جگر:
به طور کلی رژیم مناسب بیماری چربی جگر شامل موارد زیر است تا علایم چربی در جگر کاهش یابد. افراد مبتلا به چربی جگر باید همیشه از سبزیجات , میوه جات و حبوبات باید استفاده کرد. اجتناب از غذاهای سرخ شده و آماده , از مواد لبنی شامل پنیر, شیر, قیماق و ماست و همچنان انواع نوشابه ها. نوشیدن دولیتر یا 8 گیلاس آب در روز میتواند بسیار موثر باشد.
درمان های عادی چربی جگر:
1- بیشتر ورزش کنید و فعالیت بدنی داشته باشید سعی کنید روزانه حداقل 30 دقیقه ورزش کنید.
2- کاهش کلسترول: مقدار چربی اشباع شده و قند خون را باید کنترل کرد.
3-دیابت و چربی جگر بیماری های هستند که اغلب همراه با هم اتفاق می افتد. رژیم غذایی مناسب و ورزش میتواند به شما کمک کند تا هردو بیماری کنترل گردد.


  • Sitmet eros lorem isum dolor
  • Adipiscing maurise pharetra magna
  • Malesuada orcdonec umet lorem

Discussion - 3 comments

leave a comment

Latest News

Contact Form